Personas datu apstrādes Pārzinis, Vispārīgās datu aizsardzības regulas (turpmāk – GDPR) izprātnē, ir SIA “TOLMETS”.

 

Kas ir Privātuma politika. SIA “TOLMETS” (turpmāk – Kompānija) Privātuma politika apraksta Kompānijas pamatnostādījumus personas datu apstrādē, Kompānijas komercdarbības ietvaros, iekams speciālos kāda produkta, pakalpojumu, attiecību vai aplikāciju noteikumos netiks norādīts savādāk.

 

Privātuma politika attiecas uz fiziskas personas datu apstrādi un nav attiecināma uz juridisku personu. Taču attiecīgās daļās attiecināma uz juridiskās personas pārstāvjiem un darbiniekiem.

Kompānijas weblapās (tīmekļa vietnēs) var būt saites uz trešo personu tīmekļa vietnēm / interneta resursiem, uz kuriem šī privātuma politika neattiecas.

 

Personas datu apstrādes tiesiskais pamats. Kompānija veic personas datu apstrādi, pārsvarā balstoties uz šādiem tiesiskajiem pamatiem:

 • apstrāde ir vajadzīga, lai izpildītu uz Pārzini attiecināmu juridisku pienākumu;
 • apstrāde ir vajadzīga līguma noslēgšanai un izpildei;
 • apstrāde ir vajadzīga Pārziņa vai trešās personas leģitīmo interešu ievērošanai (t.sk. veikt komercdarbību, attīstīt preces un pakalpojumus, novērst pretlikumīgas darbības pret Kompānijas īpašumu un citas leģitīmas intereses).

 

Datu apstrādes drošība. Kompānija piemērojamo normatīvo aktu ietvaros nodrošina personas datu konfidencialitāti un īsteno atbilstošus tehniskus un organizatoriskus pasākumus personas datu pasargāšanai no nesankcionētas piekļuves, pretlikumīgas apstrādes vai izpaušanas, nejaušas pazaudēšanas, izmainīšanas vai iznīcināšanas.

 

Personas datu glabāšana un dzēšana. Kompānija glabā personas datus normatīvajos aktos noteiktajā termiņā un kārtībā, kā arī personas datu glabāšanas termiņš var būt noteikts pakalpojumu vai sadarbības līgumos un citos ar to saistītajos dokumentos. Vai to nosaka Kompānija vadoties pēc datu apstrādes nolūkiem un principiem.

 

Uzglabātie personas dati tiks dzēsti, ja tiks atsaukta datu subjekta piekrišana to uzglabāšanai, ja dati vairs nebūs vajadzīgi mērķim, kādam tie tika uzglabāti, vai ja to uzglabāšana nebūs pieļaujama citu juridisku iemeslu dēļ.

 

Personas datu saņēmēju kategorijas. Kompānija neizpauž trešajām personām klienta personas datus vai jebkādu pakalpojumu sniegšanas un līguma darbības laikā iegūtu informāciju, izņemot:

 • saskaņā ar klienta skaidru un nepārprotamu piekrišanu;
 • ārējos normatīvajos aktos paredzētajām personām pēc viņu pamatota pieprasījuma, ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apjomā (piem.: valsts policija, valsts ieņēmumu dienests, valsts vides pārvalde utml.);
 • ārējos normatīvajos aktos noteiktos gadījumos, kā arī Kompānijas likumīgo interešu aizsardzībai, piemēram, vēršoties tiesā vai citās valsts institūcijās pret personu, kura ir aizskārusi Kompānijas likumīgās intereses;
 • ja attiecīgajai trešajai personai dati jānodod noslēgta līguma ietvaros, lai veiktu kādu līguma izpildei nepieciešamu vai ar likumu deleģētu funkciju (piemēram, bankai norēķinu veikšanai);

 

Sīkdatnes. Sīkdatne jeb sīkfails (angļu: cookie — burt. ‘cepums’), ir weblapas servera nosūtīta neliela teksta virkne klientam (parasti tīmekļa pārlūkprogrammai), kura tiek saglabāta lietotāja datorā vai mobilajā ierīcē kā parasta datne. Ar tās palīdzību serveris var identificēt lietotāju, pārbaudot klienta atsūtīto sīkdatni.

 

Lai brīdinātu par sīkdatņu izmantošanu un ļautu lietotājam izdarīt izvēli, tiek uzrādīts šāds paziņojums: “Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus.”. Ja lietotājs turpina lietot tīmekļa vietni, tiek uzskatīts, ka viņš piekrīt sīkdatņu izmantošanai.

 

Izmantojamo sīkdatņu veidi un mērķi:

 • Tehniskās sīkdatnes: Lai piedāvātu saviem lietotājiem attīstītu un lietotājiem draudzīgu mājas lapu, kas automātiski pielāgojas lietotāju vajadzībām un vēlmēm. Šī mērķa sasniegšanai tiek izmantotas tehniskās sīkdatnes, lai lietotājiem rādītu mājas lapu, lai mājas lapa pareizi strādātu. 
 • Funkcionālās sīkdatnes: Lai atcerētos lietotāja izvēles un lai palīdzētu izmantot uzņēmuma mājas lapu pēc iespējas produktīvāk, piemēram, atceroties izvēlēto pakalpojumu. Šīs funkcionālās sīkdatnes nav noteikti nepieciešamas mājas lapas atbilstošai funkcionēšanai, tomēr lietotājam tās ir papildus noderīgas, jo tās uzlabo lietotāja pieredzi.
 • Analītiskās sīkdatnes: Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai gūtu ieskatu par to, kā lietotāji izmanto mājas lapu, lai uzzinātu, kas strādā un kas nestrādā, lai optimizētu un uzlabotu mājas lapu un lai nodrošinātu, ka lietotājiem mūsu piedāvātie pakalpojumi joprojām ir interesanti un atbilstoši. Uzņēmums reģistrē tādus datus kā lietotāja skatītās mājas lapas, jūsu izmantotās platformas veidu, informāciju par datumu / laiku, klikšķu skaitu attiecīgajā lapā, peles kustībām, ritināšanas kustībām, jūsu izmantotos meklēšanas vārdus. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti. Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm uzņēmuma vietā saskaņā ar uzņēmuma norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas, piemēram, Google Analytics, Facebook. Google Analytics sasaista uzņēmuma tīmekļa vietnē iegūto apmeklējumu informāciju ar Google informāciju no lietotājiem ar pierakstīšanās kontiem, kas ir piekrituši šai sasaistei reklāmu personalizēšanas nolūkam.

 

Jūs varat norādīt, lai pakalpojumam Google Analytics netiktu sniegta informācija par jūsu darbībām vietnē. Uzzināt vairāk

 • Reklāmas sīkdatnes: Tiek izmantotas gan SIA “TOLMETS”, gan trešo pušu sīkdatnes, lai parādītu lietotājam personalizētas reklāmas mūsu un citās mājas lapās. Tās sauc par nosūtītajām mājas lapām un tiek balstītas uz jūsu pārlūkošanas aktivitātēm mūsu mājas lapā, piemēram, jūsu meklētajiem pakalpojumiem. Parasti šīs sīkdatnes ar mūsu atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google AdWords un Facebook. Google Analytics sasaista mūsu tīmekļa vietnē iegūto apmeklējumu informāciju ar Google informāciju no lietotājiem ar pierakstīšanās kontiem, kas ir piekrituši šai sasaistei reklāmu personalizēšanas nolūkam. Šajā Google informācijā var būt iekļauta galalietotāja atrašanās vieta, meklējumu vēsture, YouTube vēsture un dati no tīmekļa vietnēm, kas ir Google partneri, — un tā tiek izmantota, lai sniegtu apkopotu un anonimizētu ieskatu lietotāju uzvedību, izmantojot dažādas ierīcēs.

 

Kā apstiprināt, atspējot vai izdzēst sīkdatnes?

Apmeklējot SIA “TOLMETS” vietni, Jums tiek parādīts logs ar ziņojumu par tīmekļa vietnes sīkdatņu izmantošanu. Turpinot lietot lapu, Jūs apstiprināt, ka esat iepazinušies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.

Lai atspējotu sīkdatnes, aktivizējiet savas pārlūkprogrammas iestatījumu, kas ļauj atcelt visu vai dažu sīkdatņu iestatījumus. Taču, ja izmantosiet savas pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atspējotu visas sīkdatnes (tostarp tehniskās sīkdatnes), Jūs, iespējams, nevarēsit piekļūt visām vietņu sadaļām.

 

E-pasta konfidencialitāte. Informācija, kuru satur katrs e-pasta ziņojums / pielikumi ir konfidenciālā un aizsargāta ar likumu. Ja Jūs neesat paredzēts saņēmējs, lūdzam sazināties ar sūtītāju un dzēst ziņojumu / pielikumus. Jebkura neatļauta ziņojuma / pielikumu kopēšana vai tajā esošas informācijas izplatīšana ir aizliegta.

 

Telefoniska saziņa no Kompānijas puses. Ja klients ir piekritis/-usi Kompānijas privātuma politikai un ir norādījis/-usi savu telefona numuru, Kompānijas atbildīgais darbinieks (vai attiecīgs sadarbības partneris) var sazināties ar Klientu telefoniski, lai pārbaudītu informācijas precizitāti un/vai sniegtu attiecīgu pakalpojumu.

 

Caur saziņas veidlapu iegūto personas datu apstrāde. Izmantojot saziņas veidlapu jautājumu uzdošanai un respektīvi personas datu nosūtīšanai, pieprasījuma minētā informācija, ieskaitot tur norādīto kontaktinformāciju, tiks saglabāta, lai apstrādātu pieprasījumu un nepieciešamības gadījumā uzdotu papildu jautājumus. Pieprasītājs jebkurā laikā var atsaukt savu piekrišanu saziņas veidlapā minētās informācijas izmantošanai, rakstiski paziņojot par to Kompānijai.

 

Videonovērošana. Kompānijas likumīgo interešu nodrošināšanai, lai novērstu noziedzīgus nodarījumus un aizsargāt Kompānijas mantas, tiek veikta Kompānijas objektu videonovērošana.

Videonovērošanas nodrošināšanai, datu apstrādei un glabāšanai Kompānija pieaicināja specializēto uzņēmumu, kuram ir datu apstrādātāja statuss. lai sazināties ar datu apstrādātāju ir jākontaktējas ar Kompāniju.

 

Darba pieteikumu apstrāde. Tiek uzskatīts, ka darba meklētāji, kuri, atsaucoties uz Kompānijas darba piedāvājumiem, ir atsūtījuši savus CV, pieteikuma vēstules utml. (respektīvi personas datus) ir devuši piekrišanu šai privātuma politikai. Kompānijas atbildīgajiem darbiniekiem ir tiesības ieskatīties šādos dokumentos.

 

Personas dati dalībai loterijās – vārds, uzvārds, adrese

Piedaloties SIA “Tolmets” loterijā, dalībnieks apstiprina, ka ir iepazinies ar loterijas noteikumiem un viņa datu izmantošanu loterijas izlozes veikšanas vajadzībām saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem. Katras loterijas noteikumi tiek atsevišķi izstrādāti, saskaņoti Loterijas un Azartspēļu inspekcijā un publiski pieejami.

 

Personas datu profilēšana un Automatizētu lēmumu pieņemšana. Kompānija neveic profilēšanu vai automatizētu lēmumu pieņemšanu attiecībā uz personas datu apstrādi.

 

Paredzamais vecums. Kompānijas pakalpojumi ir pieejami pilngadīgām fiziskām personām ar atbilstošu rīcībspēju un tiesībspēju. Kompānijas pakalpojumu izmantošana (un respektīva datu apstrāde) nepilngadīgām personām, aizbildnībā vai aizgādnībā esošām personām ir iespējama ar atbilstošu pārstāvju (vecāku, aizbildņu vai aizgādņu) starpniecību.

 

Datu subjekta piekrišana datu apstrādei un tiesības to atsaukt. Datu subjektam ir tiesības jebkurā brīdī atsaukt datu apstrādei doto piekrišanu tādā pat veidā, kādā tā dota un/vai iesniedzot atsevišķu iesniegumu. Šādā gadījumā turpmāka datu apstrāde, kas balstīta uz iepriekš doto piekrišanu konkrētajam nolūkam, turpmāk netiks veikta. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Atsaucot piekrišanu, nevar tikt pārtraukta datu apstrāde, kuru veic, pamatojoties uz citiem tiesiskajiem pamatiem.

 

Saziņa ar Pārzini. Datu subjektam ir tiesības sazināties ar Kompāniju (datu pārzini), lai realizētu savas tiesības. Tajā skaitā, ja mainās datu subjekta sniegtā personas datu informācija, datu subjekts ir tiesīgs labot (koriģēt) savus personas datus, sazinoties ar Kompāniju. Kompānija ir tiesīga veikt papildus pasākumus, lai identificētu, kā arī dokumentētu datu subjekta identifikācijas faktu, kā arī dokumentētu sniegtās informācijas vai citas veiktās darbības faktu. Anonīmus pieprasījumus, ierosinājumus, sūdzības, vēstules u.tml., Kompānija neapstrādā un neatbild uz tām. Kompānija ir tiesīga atteikties izpildīt datu subjekta pieprasījumu normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos, kā arī gadījumā, kad datu subjekts nepamatoti atsakās sniegt viņu identificējošo informāciju.

 

Saziņa ar Datu aizsardzības speciālistu. Ja datu subjektu neapmierina no Kompānijas (datu pārziņa) saņemtā informācija, vai arī tam ir specifiski ar datu aizsardzības īstenošu saistīti jautājumi, datu subjekts var sazināties ar Kompānijas iecelto datu aizsardzības speciālistu (e-pasts: tolmets@tolmets.lv).

 

Privātuma politikas papildināšana un grozīšana. Privātuma politikas aktualizēšanas datums: 17.03.2023.g. Kompānija ir tiesīga vienpusēji, jebkurā brīdī, izdarīt grozījumus Privātuma politikā, sakarā ar izmaiņām Kompānijas darbībā vai regulējošajos normatīvajos aktos u.c. saistošajos dokumentos, informējot par to pa pastu (ja paredzēts) vai Kompānijas weblapās (tīmekļa vietnēs). Pēc nepieciešamības un bez brīdinājuma, Kompānija var mainīt Privātuma politikā minētas saites (linkus), kā arī saturu uz kuru ved šīs saites.

Aicinām regulāri pārskatīt šo Privātuma politiku, īpaši, ja izvērtējāt iespēju sniegt mums savus personas datus.

 

Regulējošais normatīvais akts. Privātuma politika izstrādāta atbilstoši Vispārīgai datu aizsardzības regulai 2016/679 (GDPR). Pilns regulas teksts ir pieejams: goo.gl/rnfxq9